BYT PRAHA SMÍCHOV

Realizace 2018

Byt je situován v 6-tipodlažním viladomě z r. 2003. Komfort bydlení je zde zajištěn nejen dobře dostupnou lokalitou pražského Smíchova, ale například i menším počtem bytů v domě (1-2 na patře).
Původní dispozice o výměře 155 m2 nevyhovovala potřebám současných majitelů. Z bytu byly kompletně odstraněny všechny příčky, podlaha, koupelna a byl zrekonstruován do současné podoby pro 3-člennou rodinu.

Je zde navržena denní zóna, tvořená jedním velkým prostorem s jídelnou, kuchyní u lodžie a obývacím pokojem. Z druhé strany kuchyně je šatní skříň se zrcadlovými posuvnými dveřmi, vymezující předsíň.
Klidová zóna bytu zahrnuje 2 ložnice, větší koupelnu a WC. Ze všech těchto místností je možný vstup ven na balkon, který probíhá podél celé fasády. Vzhledem k příliš dlouhé chodbě, byly navrženy do pokojů prosklené posuvné dveře, tak aby se chodba více propojila s ložnicemi a zmizel dojem tmavého tunelu.Tyto prosklené části jsou doplněny lněnými závěsy, které jsou také u oken, jen v jiném světlejším odstínu.

Vybavení je v bytě laděno do šedých a bílých odstínů, které pak doplňuje nábytek z dubové dýhy v jídelně nebo v ořechové dýze v ložnici. Ostatní skříně jsou v bílé barvě, lakované. Celý byt propojuje podlaha z masivních dubových prken a v obou ložnicích je na stěně za čelem postele textilní tapeta, která pokoje příjemně zútulní. Zajímavým prvkem je v chodbě a v předsíni plastický lakovaný podhled z jemných latí, které výrazně zlepšily akustiku prostoru. Podhled také skrývá vedení elektro a klimatizace, včetně klimatizačních jednotek.