BYT PRAHA – STRAŠNICE

Realizace 2018
Foto : Tomáš Mach

Interier bytu na Praze 10 je navržený pro 4-člennou rodinu, která trvale žije v zahraničí a byt slouží jen pro příležitostné bydlení. Je to prostor o velikosti 64 m2 – 3kk (obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem, dětský pokoj, ložnice, koupelna, wc, šatna, předsíň). Návrh začal už během výstavby objektu. Ale už po té, co si klient vybral základní prvky ze stavebních standardů (podlahu, dveře, obklady, sanitu). Cílem bylo navrhnout veškeré další vybavení, kuchyňskou linku, nábytek, doplňky, zastínění a osvětlení.

Vzhledem k malé velikosti bytu bylo nejtěžší v dispozičním řešení vyřešit úložné prostory (šatní skříně, atd.). Nakonec byla velká šatní skříň umístěna do komory s pračkou a vznikla tak příjemná šatna.
V ložnici je pak umístěná jen manželská postel, a atypicky vyrobená komoda s křeslem a lampou, sloužící jako čtecí koutek. V dětském pokoji jsou 2 standartně velké postele s užší šatní skříní a psací stůl se skříňkou. Vše vyrobeno atypicky truhláři a doplněno veselou dětskou tapetou s tématikou zeměkoule. Kuchyň je podle požadavků klientů navržená jako bílá lakovaná v kombinaci s dubovými skříňkami a masivní dřevěnou dubovou pracovní deskou. Dvířka jsou doplněná bílými lakovanými úchytkami a spotřebiči také v bílém designu. Ostatní vybavení v jídelně a v obývacím pokoji, je z masivního dubového dřeva.